Olga Tokarczuk- co warto wiedzieć na temat polskiej pisarki

Olga Tokarczuk to polska pisarka, która jest bardzo interesującą osobą. Jest ona znana z tego, że niedawno otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Jest to osoba, która napisała wiele książek, a do najsławniejszych można niewątpliwie zaliczyć “Bieguni” oraz “Księgi Jakubowe”. Są to książki, które zyskały sporą sławę na arenie międzynarodowej i zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Warto przyjrzeć się dalszej twórczości Tokarczuk oraz jej życiu prywatnemu. Co jeszcze warto wiedzieć?

Olga tokarczuk (nie zwlekaj z zakupem – szybka wysyłka i tani asortyment)– zanim stała się pisarką

Olga Tokarczuk pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Zarówno jej mama, jak i ojciec byli nauczycielami. Tokarczuk jednak sama nie zdecydowała się na podążanie tą drogą. Na studiach poświęciła się psychologii, a sama pomagała także osobom niepełnosprawnym. Po studiach jednak nie związała kariery z kierunkiem studiów. Tokarczuk przez krótki czas pracowała w Londynie, potem wróciła do Polski i założyła rodzinę. Przez krótki czas pracowała także jako terapeuta w Wałbrzychu. Jej pierwsza książka pojawiła się, po tym jak Tokarczuk urodziła syna.

Olga Tokarczuk- droga do sławy

Olga Tokarczuk, zanim stała się sławna, musiała przejść drogę, która nie była pełna samych sukcesów. Pierwsza książka Tokarczuk wcale nie stała się bestsellerem, a kolejne książki również nie były bardzo popularne. Książka “Bieguni” doczekała się jednak niezaprzeczalnej sławy. Jest to historia, która na nowo przedstawia ideę podróżowania. Można w niej znaleźć idee, które mówią o tym, jak podróżowanie może stać się sposobem na życie, jakie niesie okazje oraz zagrożenia ze sobą. Warto też przekonać się, w jaki sposób Tokarczuk buduje narrację. Historie zazwyczaj nie są jednostajne ani ciągłe. Pisarka przeplata historie sobą nawzajem, przez co jest dużo urozmaicenia. Warto się przekonać, że Tokarczuk ma swój unikalny styl pisania, który może spodobać się wielu czytelnikom. Prócz powieści Bieguni pisarka napisała także Księgi Jakubowe, które stał się bardzo popularne i zyskały prestiżową nagrodę Nike. 

About the Author

You may also like these